infill در پرینت سه بعدی چیست؟

نام های دیگر: چگالی قطعه، درصد پر کردن قطعه، infill density، توپری محصول

infill pattern

  تمامی قطعاتی که با پرینتر سه بعدی ساخته می شوند باید تو پر یا اصطلاحا جامد باشند. داخل هر قطعه که پرینت سه بعدی می شود باید با فیلامنت ذوب شده پر شود. این که با چه تراکمی داخل هر قطعه را پر کنیم به چگالی پرینت سه بعدی بستگی دارد. میزان چگالی پرینت سه بعدی که عددی بین 0 تا 100 درصد را پوشش می دهد هم روی استحکام قطعه و هم روی پولی که هزینه می کنید تاثیر خواهد گذاشت. درفروشگاه ما درصد توپری محصول بر اساس نوع کاربری محصول متفاوت می باشد و دلیل آن تقبل هزینه کمتر توسط مشتری است. به طور مثال در بعضی محصولات دکوراتیو توپری محصول بین 0 تا 15 درصد می باشد و در محصول کاربردی که شما به صورت روزمره با آنها کار میکنید توپری محصول بین 15 تا 30 درصد است. توپری محصول بالای 30 درصد فقط در محصولاتی که فشار ورودی و مقاومت آنها، ملاک کیفیت است و یا به درخواست مشتری می تواند باشد.   

نوع هندسی چگالی قطعه (infill)

infill pattern2  

چگالی قطعه در بسیاری از اشکال، اندازه ها و الگوها وجود دارد. هر سبک دارای نقاط قوت و ضعف خود و هر نوع استفاده شخصی است. با اینکه اشکال بیشماری برای چگالی داخلی قطعه وجود دارد ولی فقط چند مورد استاندارد استحکام لازم را دارند . از آنجا که Infill فضای داخل چاپ را می گیرد، به نظر می رسد که شکل طراحی شده برای ساختار داخلی بر اساس زیبایی شناسی می باشد. در این مورد، الگوهایی که شامل شبکه ها، خطوط، لانه زنبوری و همچنین الگوهای خطی یا متمرکز هستند بهترین کار می کنند. نوع چگالی داخلی در استحکام و زمان پرینت تاثیر می گذارد .

شما میتوانید بعد از سفارش محصول و تماس با پشتیبانی چگالی داخلی بالاتری را درخواست کنید و مابه التفاوت آن را پرداخت نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید